Tip na výlet: tajomný hrad Kuchyňa

Dnes vám prinášame najväčší hit tejto jari tip na výlet: tajomný hrad Kuchyňa 🍀👌.
Odkedy sme zdieľali v našej skupine tento tip na výlet v Malých Karpatoch, navštívilo ho už viac ako 20 outdooržien aj s rodinami. A ďalšie stále pribúdajú  :).

Preto sa s týmto tajným miestom sa musíme s vami podeliť .
Je to asi najúžasnejšie miesto, aké som kedy v Karpatoch navštívila – zrúcanina hradu Kuchyňa.

Samotný hrad, ani zrúcanina, tam už nie sú, resp sú tam múry pod hlinou, miestami obnažené, ale inak sú patrné len hlboké valy. ALE TIE STROMY!!! Nič podobné som v Karpatoch nevidela. Mala som pocit, že som niekde v Rumunsku, a minimalne v 1500mnm. Neuveriteľné stromy tam sú. A tie machom porastené mäkkučké plošinky. Ľahneš a medituješ. Vrcholový hrebeň je úplne úzky a nádherný.

Na vrch sa ide strmým stúpaním, ale len kratučko. Stúpanie začína od senníka na pravej strany lesnej cesty.

Chodníky sú neoznačené, resp výšľap je značený miestnym značením na stromoch, takže sme tam nikoho nestretli. V mape však všetky cesty sú. Dole sme šli inokade, ďalej po hrebeni a dolu zozadu “pralesom”, a okolo kopca naspäť k autu. Štartovali sme z Vývratu. Deti tam hore nájdu milióny padnutých stromov na preliezanie, a vzadu na hrebeni sú aj skaly na ďalšie lezenie. Decká boli totálne hotové. Ihrisko ako prasa 😁. Inak, vyzeralo to ako bezzasahova zóna. Nádherné vážne. Mágia na totálku 🌈🌟

Tip na výlet: hrad Kuchyňa

Dana

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Ďalšie naše aktivity nájdeš v časti Čo robíme

Chceš originálne tričko Vysokých Tatier od Outdoormamas?- už nie je, PREDPREDAJ SKONČIL -> ale hybaj pozrieť čo všetko iné tam je 😉

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *