Skala nad Lozornom – neznáme krásne miesto v Malých Karpatoch

Dnes krásny tip na výlet, kde je prázdno aj cez víkend 😉 👉 Skala nad Lozornom – neznáme krásne miesto v Malých Karpatoch, kde nájdete svoj pokoj.

Cez víkend sme sa tam vybrali, pôvodný plán isť po žltej značke z Lozorna padol (kvôli miernej zdravotnej indispozícii nášho outdoortata), tak sme si dali kratšiu trasu z Košarísk – po zelenej cyklo, a následne modrej turistickej značke až na Skalu. Mapy udávajú one-way 4.3 km, prevýšenie 153m, čiže je to taká príjemná prechádzka, ktorú viete vtesnať aj do pol dna, ak dodržíte časy na smerovníkoch 😅.

Po ceste je na modrej značke aj jaskyňa Veľké Prepadlé, čo som zistila spätne až pri pohľade na mapu. Je to aj historické miesto prvej kešky na Slovensku. My sme v jednom úseku zišli zo značky, a toto sme minuli. Nevadí, mame ciel pre nabudúce 🙂 Boli ste niekto v tejto jaskyni?

No a čo sa týka zaľudnenosti lesa počas víkendu, nebolo to až také zlé ako som sa obávala. Štartovali sme 9:30 ráno z Košarísk, to tam ešte nebolo nikoho. Celú cestu na Skalu sme nestretli nikoho. Na Skale sa po našom príchode objavilo zopár ľudí, ale po chvíli aj zmizli, lebo sa prihnali búrkové mraky. My sme si potom následnú užili samotu počas dažďa v lese 😁

Kati

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Ďalšie naše aktivity nájdeš v časti Čo robíme

419 thoughts on “Skala nad Lozornom – neznáme krásne miesto v Malých Karpatoch

  1. Ahoj. Do jaskyne Prepadle sa nevies dostat. Ako si si nasla na nete, su tam dvere a je teda nepristupna verejnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *