Tip na cyklo výlet – Trojštátie (trojmedzie) SK-CZ-AT

Tip na cyklo výlet – Trojštátie (trojmedzie) SK-CZ-AT – jedným slovom super! Všetky tri štáty na “jednom mieste”. Už dlho som chcela ísť na toto miesto, kde sa stretáva Dyje a Morava a je to miesto stretnutia troch štátov – Slovenska – Česka – Rakúska, tak som sa včera rozhodla, že idem. Vyrážali sme z Malých Levárov, priamo pri cykloceste, pred policajným prezídiom (takže sa nemusíte báť, že by vám vylopkovali auto kým ste na výlete 😄).

A po cykloceste, okolo vodných stavidiel a vojenských bunkrov až tam. Cestou tam som sa trochu potrápila keď sa mi do vozíka opieral protivietor (jak já to nesnáším…. 😫 ) a s kolenom 2 mesiace po operácii mal miestami môj syn väčšie odhodlanie bikovat ako ja 😄, ale späť som šla s vetrom v chrbte ako kamión 😂. Trasa je krásna, nenáročná, 30km spolu, 15m prevýšenie (omg, to mám na záhrade viac 😂). Ak máte záujem o vymetanie bunkrov, vrelo odporúčam. Sú vo veľmi dobrom stave, niektoré dokonca ako keby príležitostne používané – našli sme v jednom kachle a horčicu :D.

Po trase nie je žiadne občerstvenie, ale na križovatke asfaltky od Sekúl, je tabuľa že “bufet tam”, tak skúste pozrieť. My sme mali všetko napakované v cyklovozíku. Na trojmedzí je pekné miesto, lavička, tabuľa, a divotvorná socha (uuuuf, čo to jeeee? 😀 ). Vrelo odporúčam.

Trasa je tu : Malé Leváre – Trojštátie

Tip na variantu: cestu späť môžete zvoliť inú, ako cestu tam. Naspäť môžete ísť po neznačenej lesnej (hrádzovej) asfaltke – od bodu 5 dolu – a napojíte sa buď v polke cyklo cesty do Malých Levárov, alebo až v nich. Túto trasu sme síce nešli, ale šli sme pokračujúcou cestou južne od Malých Levárov, a tipujem, že to bude rovnaké – krásne!!!! Skúste a napíšte nám, aké to bolo 😉 – budeme sa tešiť.

Dana

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Ďalšie naše aktivity nájdeš v časti Čo robíme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *