Tri kríže – krásna vyhliadka nad Pernekom

Dnes vám prinášame tip na toto magické miesto neďaleko Bratislavy 🌄 – Tri kríže – nádherná vyhliadka v Malých Karpatoch, rovno nad Pernekom. Poniže sú niečo ako Lurdské jaskyne, asi to bude aj nejaké putne miesto. Na vrch vedie miestne značenie z Perneka. Je to ľahko prístupná miestna atrakcia, takže si určite zvoľte čas kedy by tam potenciálne mohlo byť čo najmenej ľudí 😊.

My sme chceli obísť dedinu a preto sme nevyrážali z dediny, ale z miestnych lúk. Vedú tam široké poľné cesty. My sme si to skrátili cez les, kde sme našli sánku z jeleňa aj so zubami (samozrejme skončila Jurimu v batôžku a prišla až domov, teraz ju máme pred dverami ako výstrahu komukoľvek, kto by chcel ísť na návštevu 😂) a okolo pasienkov nádhernými koňmi. Trasa nám trvala niečo okolo 3 hodín, s dvomi malými deťmi (5,5r a 2,5r). Neskôr sme sa ešte zdržali zbieraním pľúcnika a dokonca som našla aj podbeľ! No neber to ;). Ale kľudne to dajte hocijako krížom krážom po tých poľných cestách, ktoré uvidíte a sú aj na mape (mapy.cz), fakt krásne, výhľadové lúky.

Dana

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

Ďalšie naše aktivity nájdeš v časti Čo robíme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *