Tip na výlet s deťmi v Malých Karpatoch: Jelenia hora – Amon – Plavecký hrad

Malé Karpaty ponúkajú veľmi krásne miesta a dvomi z nich sú nesporne Plavecký hrad a Jelenia hora. Preto som sa rozhodla, že tieto miesta navštívime počas jedného výletu. Dnes sme mali dámsku jazdu 👧 a vyšla viac ako podla plánu, ešte sme si ju aj predlžovali 👌 dieťa extra dobre spolupracovalo, to sa potom ľahko turistikuje 🥰.

Spravili sme okruh: Plavecký Mikuláš – Pod jelenou horou – Jelenia hora – Javorinka – Amonova luka – Baborska – Plavecky hrad – Pod jelenou horou – Plavecký Mikuláš = cca 15 km, 600m (okrem toho sme si dali prestávku a obed na Amonovej lúke).

Veľmi sa mi páčila Jelenia hora. Napriek tomu, že Malé Karpaty už máme pochodené, tento úsek sa mi nejako vyhýbal 🤷‍♀️ bolo tam krásne 😍. Brali sme aj statív a myslela som, že tam viac pofotíme, ale bol taký nárazový vietor, že sme boli rady, že nás neodfúklo💨😂 tu sa ešte isto vrátime. Chodníček cez Javorinku síce miestami ukazoval nádherné výhľady na Karpaty, ale viac som pozerala pod nohy, lebo to tam bolo totálne zarastené vysokými trávami, žihľavou a pod. Ocenila by som aj dlhé nohavice v týchto miestach 😂. Na Amonovej lúke sme si klasicky dali prestávku a veget 🍌🍎🍵. Z Báborskej som sa už výhľadmi kochala sama, lebo mini turistka si v nosiči odfukovala a vychutnávala popoludňajší spánok 😴 . Aspoň nevidela, ako sa potím, keď som brzdila v prudkom klesaní z Báborskej 🤦‍♀️😄 .

Plavecký hrad prvý raz videla, keď mala tri mesiace, dnes sme dali reprízu a dobre sme spravili. Krásne bolo všade 🥰.

Autorka: Monika Hlobilová

Chceš originálne tričko Vysokých Tatier od Outdoormamas? – už nie je, PREDPREDAJ SKONČIL -> ale hybaj pozrieť čo všetko iné tam je 😉

outdoormamas eshop

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *