Cyklovýlet s deťmi z Piešťan do Beckova – Vážska cyklomagistrála

Dnes vám prinášame tip na krásny cyklovýlet s deťmi z Piešťan do Beckova po časti krásneho projektu Vážska cyklomagistrála. Tip pre nás napísala Evka Minarčiny z našej FB skupiny Outdoormamas.

Išli sme vlakom z BA do Piešťan a odtiaľ po Vážskej cyklotrase až do Nového Mesta a odtiaľ až na Beckov, všetko mimo áut. Táto trasa je súčasťou väčšej Vážskej cyklomagistrály vedúcej z Hornej Stredy až do Hranice pri Považskej Bystrici. (edit Outdroomamas) Dievčatá 5,5r a 2,5r, tá bola v sedačke. V Piešťanoch sa dá pozrieť park kde sú pávy, dať zmrzku… po ceste sú bufety, my sme sa zastavili na pizzu v Brunovciach, v Novom Meste sa dá okúpať, prespať v kempe; chatkách na Zelenej Vode, alebo teda ďalej pokračovať na hrad Beckov. Terén je rovina; mierne kopce. Zo Zelenej Vody do Beckova taká lúka s vyjazdenými pruhmi, tak tam treba horské bicykle a možno trochu náročnejší terén, aj keď po rovine ale inak skoro všade boli cyklocesty , dokonca Horná Streda – Nove Mesto úplne nová. 

Beckov bol prefektný. My sme tam boli v nedeľu a v ten deň tam okrem komentovaného sprievodu, boli aj hry pre deti a sokoliari. Na hradných bralách sa dá aj loziť. 5,5 v pohode zvládla … My sme sa tam boli navečerať v reštaurácii a hoteli Kuria, kde bolo krásne ihrisko, také umele jazierko, kde sa dá kúpať a prístup aj na bralo. A teda aj tam sa isto dá prespať, len je to trosku drahší asi hotel, nakoľko reštika bola.

Žiaľ ďalej už cyklotrasa viedla po frekventovanej hlavnej ceste v smere do Trenčína, tak sme ďalej nešli a vrátili sa na vlak do Nového Mesta. Ak by náhodou niekto vedel ako z NvM do Trenčína s deťmi na bicykli, budem vďačná ♡. 

Trasa Piešťany – Vášska cyklotrasa – Beckov má probližne 30km a 90m prevýšenie.

Autorka textu a fotografií: Eva Minarčiny

Chceš originálne tričko Vysokých Tatier od Outdoormamas? – už nie je, PREDPREDAJ SKONČIL -> ale hybaj pozrieť čo všetko iné tam je 😉

outdoormamas eshop

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *