Dva tipy na výlety s deťmi v okolí Nitry – Radošinka a Veľký Lysec

Dnes vám prinášame dva skvelé tipy na zaujímavé výlety s deťmi v okolí Nitry a v pohorí Tribeč – rozhľadňa Radošinka nad Šuriankami a výhľadový kopec Veľký Lysec.

S tipmi na výlety sa s nami podelila Emilia Nanky Valová zo skupiny Outdoormamas.

Pridávam výlety v okolí Nitry až Topolčany:

1. Rozhľadňa Radošinka nad Šuriankami – nenáročná prechádzka – vhodné pre všetky vekové kategórie, dostupné aj pre kočíky.

2. Veľký Lysec z Kostoľan pod Tribečom – odporúčam pre 4+, riadny stupák, naspäť odporúčam odbočiť na Kostolianske lúky, na Veľkom Lysci nájdete božské výhľady, nádherné bralá, blažené ticho sem-tam ozvučené jeleňmi v ruji 😊, sú tam lezecké cesty náročnosti 5 – 6. Trasa je aj súčasťou Svätojakubskej cesty – úsek Hronský Beňadik – Trnava (poznámka Outdoormamas). Trasa Kotoľany nad Tríbečom – Veľký Lysec – a späť má približne 4,5km a 280m prevýšenie.

Výšľap na vrch Veľký Lysec si môžete zvoliť aj z opačnej strany a cestou si pozrieť lesnú kaplnku Sedembolestnej Panny Márie. Trasa začína v obci Velčice – Veľký Lysec a späť a má 9,5km a 300m prevýšenie. (poznámka Outdoormamas)

Chceš originálne tričko Vysokých Tatier od Outdoormamas? – o chvíľu bude PREDPREDAJ 😉 -> tak sa hybaj pozrieť čo všetko iné tam je 😉

outdoormamas eshop

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


www.outdoormamas.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *