Tip na túru v pohorí Malá Fatra – vrch Osnica

Ak sa chcete vyhnúť davom ľudí v pohorí Malá Fatra, okolí Terchovej, Veľkého Rozsutca, Vrátnej či Jánošíkových dierach, odporúčame vám krásny tip na túru s deťmi – vrch Osnica.

S tipom na výlet s deťmi v Malej Fatre sa s nami podelila Zuzka Hrinová v skupine Outdoormamas.

Keďže bol dnes voľný deň a krásne počasie. Chceli sme sa vyhnúť davom ľudí v dierach a vychytených miest. Zvolili sme výstup na Osnicu. Vyrážali sme zo Štefanovej, cez Medziholie na pokračovali na Osnicu. Výhľady sú nádherné na každú stranu, pohľad na Veľký Rozsutec konečne z inej strany ako poznám, myslím že je tam aj keška. Pre malé deti náročnejšie, odporúčam skôr v nosičoch alebo pre staršie deti…

Trasa Štefanová – sedlo Medziholie – Osnica má približne 10,5 km a 720m prevýšenie. Naše deti čo to pochodili, no väčšinu trasy hore sa niesli. Takmer 4 ročná vyše pol cesty dole zišla, no na 4 ročné deti po svojich je to asi dosť.

Chceš originálne tričko Vysokých Tatier od Outdoormamas? – o chvíľu bude PREDPREDAJ 😉 -> tak sa hybaj pozrieť čo všetko iné tam je 😉

outdoormamas eshop

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *