Spišský hrad a Zejmarská roklina v Slovenskom Raji

Ďakujem vám, úžasná skupinka Outdoormamas, za vašu neskutočnú motivačnú funkciu hihi.. Sledujem vás už pár týždňov a vďaka vám som sa tak namotivovala, že som vytesnila zo svojej hlavy všetky hrozné spomienky na školské turistické výlety a rozhodla sa, že sa dáme na našu prvú akože vážnu rodinnú turistiku 🙂 a cez víkend sme sa vybrali na Spišský hrad, Spišské podhradie, Dedinky a do Zejmarskej rokliny v Slovenskom Raji.

V piatok sme vyrazili dosť neskoro, deti škola, manžel práca, ale stihli sme prechádzku k Spišskému hradu, k prameňu v Baldovciach a k “spišskej Golgote” (Spišské Podhradie 😉 ). Prespali sme v jednom hoteli, ostali nám 2 noci z nevyčerpaného poukazu a odporúčam všetkými 10timi! Úžasný personál, pekne prostredie, neeeskutočná kuchyňa a cena s polpenziou cez zlavomat že dovi dopo :D, 2 deti do 15rokov grátis!!!!! a tretie automaticky grátis!

Poznámka Outdoormamas: Vedeli ste, že pod Spišským hradom je Geoglyf koňa? “Geoglyf, nie nepodobný slávnym obrazcom v púšti Nazca v Peru, vytvoril v roku 2008 za dva týždne austrálsky sochár Andrew Roberts za výdatnej pomoci miestnych obyvateľov. ” zdroj: článok – vypadni.sk

V sobotu sme vyrazili smer Dedinky – Palcmanská maša a hor sa na Geravy v Slovenskom Raji. Po pár vašich príspevkoch, že aká je Zejmarská roklina pohoda aj pre malé deti som nechala šlapat aj nášho dvojročáka, no keď sme úsek, ktorý mal trvať podľa tabuliek 20 min dali za hodinu 😀 šupla som ho do manducy. Tak sme trochu pridali… No keď zbadal rebríky, konieeec.. Chcel si to šlapat sám.. Sestrička 9 rokov braček 6 – šlapali ako kamzíky, neuveriteľne ich to bavilo (dcérka úplne zabudla, že ju aj noha týždeň bolela …).

Hore na Geravách super prekvapko – mini ZOO.. Skvele naladení a tešiaci sa na večeru sme zostupovali nazad, našli 3 plné nádoby húb, vypadnutý zub srnca, deti nadšené.. No to už sa dostavila aj únava, a veru zaberák na kolena riadny.. Malý celý čas v manduce spokojne spal, velkáči už mali výraz ešte krok a umriem. Trasa Dedinka – Zejmarská roklina- Geravy – a späť (popod lanovku) nám trvala 4 a pol hodiny (podľa mapy 2h), no stáli sme pri každom kamienku, zvieratku a bufetovo čajíkovych prestávok bolo habadej. Cestou tam sme nestretli ani dušu!!! Až som sa zľakla, čí v piatok večer nedali zákaz vychádzania a nevieme o tom:D. A cestou nazad jednu partiu chlapov a jednu rodinku.. Že dokonalosť, bol to skvelý zážitok a to len vďaka vám! Naša prvá riadna rodinná turistika a dúfam, že nie posledná . A dá sa to aj s tromi deťmi 😉 a hlavne s tatíkom, ktorý by radšej sedel v gauči s diaľkovým v ruke (aj tak ho milujeme). Díky outdoormamas❤️

Autorka textu a fotiek: Andrea Hojová Machová

Ďakujeme za takýto nádherný report z víkendového výletu. A nesmierne sa tešíme, že vás inšpirovala a podporila naša činnosť, a tiež skupina a komunita outdooržien Oudoormamas. Preto to robíme!

Dana a Kati z Outdoormamas

Chceš originálne tričko Vysokých Tatier od Outdoormamas? – už fičí PREDPREDAJ 😉 -> tak sa hybaj tam 😉

outdoormamas eshop

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *