Sivec – perla východu

Vrch Sivec v okrese Košice okolie je so svojím mimoriadne krásnym výhľadom a ľahkým prístupom nefalšovanou perlou východu Slovenska.

O tip na výlet na Sivec sa s nami podelila Janka Bujnová Liska v skupine Outdoormamas

“Včera som sa vrátila do detstva – Sivec. Deti chceli krátku túru, tak som nenadelila prechod z Moldavy na Silicu, ale len vybehnúť na Sivec, aj tak som sa tam chcela už dávno vrátiť, naposledy sme tam boli ako, ehm, na strednej. Proste dávno. Šli sme po zelenej (aby to nebolo prikrátke predsa), kopec odbočiek (aha mami, lúka, aha mami, postriežka) čiže nám to trvalo aj s výhľadmi iba 5 hodín. A konečne skaly! Btw, ako sa ide k tým jaskyniam? Skúšali sme ďalej po zelenej, ale vyzerá to úplne mimo chodníka, boli ste niektorá?”

Odporúčaná trasa: Vodná nádrž Ružín, most (Košické Hámre) – vyhliadka – Sivec – a späť : je dlhá 9,7km s prevýšením 450m.

Poznámka Outdroomamas: Najznámejšie a pravdepodobne najkrajšie sú jaskyne Antonova či Hadia.

O fotky z výletu na Sivec sa s nami podelila aj Jana Dzureková.

Chceš originálne veci od Outdoormamas? ->

outdoormamas eshop

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *