Tip na dva výlety – Vápeč – Strážovské vrchy

Dnes vám prinášame krásny tip na výlet na Vápeč, pohorie Strážovské vrchy, ktorý je mimoriadne fotogenický, výhľadový a navyše veľmi ľahko dostupný, takže je vehodný na jednodňovú turistiku i ako výlet s deťmi.

“Cez víkend som si po roku znovu užila svoj opušťák. Tento krát som šla z Homôľky smer Vápeč a ďalší deň z Vápeča po žltej značke až do Košeckého podhradia s malou odbočkou na vrch Sokol. Veľmi krásny kraj. Hlavu mam parádne vyvetranú a určite môžem odporúčať vyletík s deckami z Haja po žltej značke k tomu známemu odpočívadlu pod Vápečom – Jama pod Vápečom. Je tam parádny prístrešok s krbom, ohnisko, veľa miesta i na stanovanie a ako bonus veľmi lákavé jazierko. Na jar sa tam určíte vrátim na rodinnú stanovačku…”, píše v skupine Outdoormamas Alica Žilková

Trasa Homôľka – Vápeč : 4,6km a 360m prevýšenie

Trasa Vápeč – Sokol – Košecké podhradie : 9,7km a 230m prevýšenie

Keď si zvolíte trasu z Hornej poruby po červenej značke, dobre si pozrite Skalnú bránu Komorice. Nezabúdajte však, že celá oblasť Vápeča je NPR s 5.stupňoch ochrany, kde je možný pohyb len po značených turistických trasách.

Cez vrch Vápeč vedie aj trasa diaľkovej turistickej trasy cez celé Slovensko – Cesta hrdinov SNP.

Chceš originálne veci od Outdoormamas? ->

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *