Inverzia v Malých Karpatoch – Vápenná a Veľký Peterklín

Tieto dni sú pre všetkých mimoriadne náročné. Naše pracovné týždne, popri HO a 24/7 kontinuálnej starostlivosti o deti, sú skutočne, ako sa vraví “o hubu”. Preto je krátky “opušťák”, od všetkých starostí a povinností, viac ako prospešný. Nie len pre telo, ale hlavne pre hlavu. Záchranný padák. Skúste aj vy – vypnúť na chvíľu. Pozývam vás dnes na divadlo s názvom “Inverzia v Malých Karpatoch – Vápenná a Veľký Peterklín” 🙂

Keď som začala šliapať na Vápennú z parkoviska v Sološnici, všade okolo mňa sa rozprestierala hustá hmla a sivé svetlo. Ale posledné doslova metre pod vrcholom zrazu začalo presvitať silné slnko. Vedela som, čo to znamená. Snáď to nie je inverzia!! Posledné kroky na vrchol som dala v slzách. Celý mesiac v hmle, blate, šeru a zrazu úplne náhodou, neočakávane, toto! Nádhera!!!

Sadla som si pohnutá na mierne zasnežené kamene na vrchole Vápennej. Hmla, hlad a Askétov čaj – teplá voda 🙈, pomáhali navodiť pocit, že som na Kaukaze, najbližší ľudia 200km ďaleko, aj to vedia len azbuku a dole horská “záchranná” služba s kalachmi. Úplne ma vyplo, slzy do očí 😌. #cestujemvspomienkach

Na dobrú inverziu je potrebné iba mať chuť preplávať sivým nocturnom pod kopcom a vysoký kopec. Ak sa okolo vás nenachádza dostatočne vysoký kopec, pomôžte si vyhliadkovou vežou ;). Jedna z tých najobľúbenejších je rozhľadňa Veľká Homola. Je veľmi obľúbená, takže tam môžete stretnúť peknú kopu ľudí. Ak chcete byť radšej viac sami, rozhodne odporúčame vežu na vrchu Veľký Peterklín.

“Prichádzajúc hmlistou sološnickou dolinou k závore sme pevne dúfali, že hore zažijeme inverziu, čo sa nám aj splnilo. Čistý balzam na dušu 🤩 . Cestou hore ani nohy (človečej), len stopy líšky, jeleňov, vtáčikov.. Výstup to bol celkom ultimátny, proste kolmo na vrstevnice. Fajn bolo, že zem bola primrznutá a jemne zasnežená, v blate by sa mi nechcelo šmýkat dole po rici. No pre istotu muž niesol našu malú medvedicu 🐻, bo môj krok až tak istý nebol 🐧 Na vrchole krpaňa prvý krát chytila sneh a vískala od nadšenia 😍.” opisuje výlet Martina Kováčiková v skupine Outdoormamas na vrch Veľký Peterklín v Malých Karpatoch.

Prajem príjemné chytanie inverzií 😉

Dana

Chceš originálne veci od Outdoormamas? ->

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *