Magická Vysoká – Malé Karpaty

Vysoká v Malých Karpatoch je jedným slovom magická. Je ďalším z nádherných, najvyšších a pritom ľahko dostupných kopcov Malých Karpát. Prístup k nej je jedným z tých zaujímavejších a nenechá vaše srdce chladné – najprv lesný chodník posiaty obrovskými koreňmi a potom exponovaný, mierne náročnejší chodník po hrebeni – ponúkajú neuveriteľné výhľady.

Vrch Vysoká sa svojimi 754m n.m. radí medzi ďalšie najvyššie kopce Malých Karpát. Viete koľko je turisticky dostupných “sedemstoviek” v Malých Karpatoch? Jedenásť. Sú to tieto:

Zoznam turisticky prístupných malokarpatských vrcholov podľa nadmorskej výšky

  1. Záruby 767,4m
  2. Vysoká 754,3m
  3. Vápenná 752,2m
  4. Havranica 717,1m
  5. Veľká Homoľa 709,2m
  6. Čmeľok 709,0m
  7. Skalnatá 704,2m

Boli ste už na niektorom? Alebo ste navštívili viaceré, či náhodou všetky? 😉 . Nedávno sme si s deťmi vybehli na Vysokú, vlastne tam chodíme častejšie. Páči sa mi totiž, že sa v okolí dá nájsť veľké množstvo krásnych neznámych kopcov s úžasnými výhľadmi, hrad Kuchyňa či skalné ihly a lesné chodníčky s miestnym značením, cez ktoré si vieme každú túru na Vysokú ozvláštniť.

Ráno vyrážame z parkoviska Vývrat v ťažkej hmle. A fakt som si myslela, že hore bude inverzia 🙈. Ale na chvíľu sa na vrchole hmla rozstúpila a ukázalo sa nádherných pár sekúnd prírodnej krásy hry mly a slnka. Doslova na nás to slnko zapražilo pri tom, ako sme si robili praženicu v ešuse, chrbty ohrialo ☀️, veľmi príjemne bolo 🏔️⛱️. Až na podiv, až moc príjemne 💛, 3 milióny fotiek hmly, poznáte to 😉. Ani sa nám odísť nechcelo. Ale potom cestou naspäť, nám aj čelovky dobre padli 😅, keďže Mates (čerstvé 3r) si to celé vyšiel aj zišiel po svojich. Čas výletu sa teda exponenciálne predlžoval k únave. Pre deti je čelovka naozaj top zábavka 🧒🪔. Vlastne nie, najlepšia zábavka bolo lezenie po skalách pod vrcholom 🙈. To by mi husia koža naskakovala, keby som na to nebola zvyknutá 😀 #magicka #vysoka

Trasa: Vývrat – Vysoká – a späť – 6,6km, 400m prevýšenie

Dana

Chceš originálne veci od Outdoormamas? ->

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *