Bicyklovanie s deťmi v okolí Bratislavy

Bicyklovanie, či honosne povedané – cyklistika s deťmi, ako sa dá vlastne najlepšie bicyklovať s deťmi? Jedným z mnohými nedávno objaveným zistením počas momentálnej situácie na Slovensku, bolo, že bike je dopravný prostriedok. “Ľudia miesto hysterického chodenia do Pandorfu, hystericky chodia na bike”. Presne!

BIKE JE DOPRAVNÝ PROSTRIEDOK!

Na dedinách a v Piešťanoch to vedia už stovky rokov, si predstav 😄. Aj mne to vlastne trklo, až keď som to čítala. A to vozím decko zo škôlky. Presne tak, vozím, ale na biku 😉. A cez lesy. Lebo Bratislava je tak super, že sa založila pod kopcami a my si teraz môžeme štrádovať po rožky alebo decká po cyklotrailoch. No nemaj rád také mesto 😉 . Tak si idem po decko do škôlky a zo škôlky a zrazu na tacháči 35km a 1030m prevýšenie. Ups 😂 .

Pamätám si, keď som prišla po prvé svoje dieťa prvý krát do škôlky na biku, učky kukali jak puci. (Škôlka je pod lesom). No, šak čo budeš, pôjdeme na biku, nie? Teraz už ich to nerozhadzuje, aj vodu mi automaticky podávajú, ako bidony Saganovi 😅. Malé Karpaty sú super v tom, že tu máme ohromné množstvo cyklociest a trailov. Akože, hocijako chceš, nikdy nejdeš rovnakou cestou, lebo toľko ich je. Všetko sa dá krásne nakombinovať, aj asfalt sme si nedávno dali, keďže Mates od prílišného nadšenia zaspal. Aj pokec so včelárom sme dali, aj ihrisko pri dolnej stanici lanovky, hej aj lanovku má Bratislava, si nečakal čo? 😂, aj kone, aj … Nemôže sa ti decko nudiť, ako sa nudí v hodinovej zácpe v aute. Hlavne keď ho začne baviť napodobnovať rev Tyrannosaura Rexa – a zareve práve v tom momente, keď je oproti idúci biker presne na našej úrovni. Prvý to takmer nedal a tesne lízol príležitosť sa dobre vytrepať z biku, druhý zaflekoval ale dal to. Potom som to zatrhla. By sme boli zajtra v Pluske: “Šialená matka ohrozuje životy cyklistov v Bratislave !…. ” 😂.

Trasy a cyklotrasy

No, nech už chcete akékoľvek zážitky z cesty domov, určite odporúčam si sem tam vybehnúť s deckami aj bez deciek na bike 😉🚴‍♀️❤️. Náš nedávny trip, možno niekoho inšpiruje nejaká časť trasy, ale je to taká klasika všetko. Keby ste potrebovali, pýtajte sa: https://sk.mapy.cz/s/nesolekela.

Keď si pojdeš šunky vyvetrať, tu máš zoznam MTB cyklotrás v Malých Karpatoch – asfalt aj hlina, cesty aj singletraily. Ne aby si jazdil mimo značených ciest!! 😉 : https://bratislava.oma.sk/cyklotrasa. Trochu divný dizajn stránky, ale obsah svätí formu 😅.

Ak máš rád slalom medzi autami s ľahkým adrenalínčekom a vyhliadkou dovolenkového pobytu v nemocnici, môžeš si pobikovať aj po meste. Ja viem, že ma teraz Cyklokoalícia roztrhajú ako vlci, že to tak nie je a že už máme množstvo chránených cyklochodníkov. (Boha, jak chránené dielne alebo čo… 😃). Ja viem, že máme. Klobúk dolu ľudia a všetci ostatní aktivisti a skupiny (nepoznám vás, ozvite sa, označte sa). Vašu prácu si skutočne veľmi cením. Možno som len stará papuča, ktorú novým kúskom nenaučíš, a za tie desiatky rokov a desiatky príbehov zrazených priateľov i neznámych cyklistov, a … poviem to rovno .. .desiatky, ktorí to už nerozchodili …. ešte stále nepovažujem jazdenie po Bratislave za bezpečné. Budem však veľmi rada, keby sa tu rozviedla debata na túto tému 😘

Tu je zoznam cyklotrás cez Bratislavu: https://mapa.cyklokoalicia.sk/bratislava/public/ .

A na koniec info okienka o cyklotrasách NA CELOM SLOVENSKU I ČECHÁCH dávam do pozornosti najlepšiu interaktívnu cyklomapu ever: www.cykloserver.cz

PS: si sa urazil, že “Piešťany”? 😃 Kukaj toto. Je to síce článok spred opíc, ale nepoznáš, že? 😉 : https://dennikn.sk/…/piestany-su-vyse-sto-rokov-mestom…/

Dana

Chceš originálne veci od Outdoormamas? ->

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


One thought on “Bicyklovanie s deťmi v okolí Bratislavy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *