Lezenie s deťmi – Jelenia skala – Malé Karpaty

Lezenie s deťmi 🧗‍♀️💪❤ môže byť zábava i šport, poznáte lezeckú oblasť – Jelenia skala v pohorí Malé Karpaty? Príjemné nenáročné lezenie vhodné pre rodiny.

Jelenia skala nad Plaveckým Mikulášom ponúka veľmi príjemné lezenie na teplom suchom vápenci, ktorý super drží, cesty sú nenáročné – do 6+UIAA stupnice. Jelenia skala má jeden sektor. Je tu 15 ciest od 4+ do 7 UIAA, z toho je 12 ciest je do 6+. Čo je ideálne pre rodiny i deti 😊💪. Skala je obrátená na juh, takže slniečko krásne prehrieva.

Miesto je jednoducho krásne, stará známa oblasť Jelenej hory a skaly, ja ju proste milujem a už aj vy vie prečo 😉🤩 . Vyliezli sme si zo štyri 6+, zo dve ľahšie, a deti poliezli zo päť 4+/5. Ja som liezla odspodu, ale na niektoré cesty sa dá natiahnuť lano aj z hora, ak nechcete ťahať 😉 . Prístup ku skalám je jednoduchý ale hlavne krátky! To človek s úľavou ocení, keď si chce zaliezť, ale najprv si musí odvliecť ťažký batoh s celým lezeckým príslušenstvom, pitíčkami, termoskou s polievkou, sladkým, nesladkým, možným – nemožným 🙈🥵😅 .

Priestor pod skalami je priateľský ku deťom, nájdete tam lavičky, trochu ďalej je trávnaté rebro s možnosťou opekania, s nádhernými výhľadmi, kvetmi, a stromami na preliezanie a natiahnutie hamaky alebo siete.

Ku skalám sa najkratšou cestou dostanete takto: https://sk.mapy.cz/s/henonejusu. V mieste “štartu” je parkovisko v Plaveckom Mikuláši.

jelenia skala lezenie s deťmi

A keď si už pôjdete zaliezť na Jeleniu skalu, vybehnite si hore na vyhliadku, odkiaľ vidíte Jeleniu horu – názov má podľa skalného jeleňa, ktorého však uvidíte iba keď pôjdete dolu 😉 , krásne vidno aj Plavecký hrad, vrch Pohanská, Rohožník a široké výhľady na Záhorie.

Jelenia skala a Jelenia hora je naša obľúbená destinácia, pretože je na ňu ľahký a rýchly prístup a sú odtiaľ skutočne nádherné výhľady. Trasu si vždy môžete predĺžiť spravením rôznych okruhov – cez Báborskú prípadne Plavecký hrad, alebo cez Janovorinku, Mon Repos a dolinu jaskyne Deravej skaly. Prípadne krásnym okruhom až cez Kršlenicu.

Tip na výlet nájdete napríklad tu: Tip na výlet s deťmi v Malých Karpatoch: Jelenia hora – Amon – Plavecký hrad

Niektoré fotky sú z našich výletov ešte v marci, kedy bola zima na bundy. Jo, a tá HOJDAČKA!! 🤯😮💪😁 . Nezabudnite si ju vyskúšať, je tesne nad poslednými domami Plaveckého Mikuláša.

A posledná pikoška na záver – Jelenia hora a skala sú perfektným miestom na “chytanie” západov slnka 😉 . V tomto prípade je vhodný rýchly zostup (po tme), čo v pohode zvládnete aj s deťmi.

Dana

Chceš originálne veci od Outdoormamas? ->

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *