Neznáme vrchy Malých Karpát – (Vápenná) – Dlhý vrch – Kamenné

Dnes chodia stovky ľudí, na známe vrcholy malých Karpát, ako Vápenná či Veľká Homola. Ale poznáte nejaké neznáme vrchy Malých Karpát? Počuli ste o nádhernom neznámom mieste Dlhý vrch či vyhliadku Kamenné?

Keď niekto napíše, že “z tohto bude žiť ešte mesiac”, tak to už začína byť klišé. Ale ja mám pocit, že stále existujú miesta, ktoré to dokážu. Ešte teraz sa mi trepoce srdce, ako na tento výlet spomínam. Už veľmi dávno som niečo podobné nezažila.Vybrali sme sa na väčší výlet za objavmi. Naozaj objavmi ✨.

Najprv povinne Vápenná a kam potom?

Vyrážame z Plaveckého Podhradia. Najprv sme si už obligátne vybehli povinnú jazdu na Vápennú a odtiaľ dole cez Mesačnú lúku a Kolovrátok (huncokári) smer Dlhý vrch. Spočinúť nohou na kopci menom Dlhý vrch som túžila už dávnejšie. Ale že to bude až TAKÉ MIESTO, som netušila. Skutočná mágia miesta✨.Na Dlhý vrch je od všadiaľ ďaleko, nie je naň ani len neznačený chodník, takže je celkom dobre schovaný pred všetkými, hoci škrupinky z vajíčka na tvrdo sme našli 😄, a iba sem tam sa mihne v diskusiách fajnšmekrov. Oni vedia prečo 😉😍.

Cesta späť

Potom sme pokračovali už smerom naspať cez Sedlo Uhliská. Druhý face palm sme dostali na vyhliadke Kamenné. Slnko už začínalo zapadať a svetlo sa začalo farbiť do zlatova. Pohladili sme strom na Kamennom a už len zbehli lesom do Plaveckého podhradia. Slnko nás ešte vyprevádzalo nádherným západom slnka, tak sme sa kochali a kochali a potom už len s malou riťkou tesne stíhali cvakačky o 20:00 🙈😅 . Ale ten obrovský spln mesiaca stál viac než za to 😉.

Spolu niečo cez 16km, 800m, terén miestami nebol jednoduchý, a okrem cca 6,5km celé mimo turistických značiek, takže ste takmer celý deň sami 😉👌. Trasu zámerne neuvádzame, aby tento kopec ostal perlou fajnšmerkov. Ak si ho chcete ísť pozrieť, pozrite dobre mapu a podľa popisu nájdete všetko. Výstup na Dlhý vrch už necháme na vás 🙂

Dana

Chceš originálne veci od Outdoormamas? ->

outdoormamas tricko celenka sportova satka batoztek hrncek outdoor plechovy smaltovany zimna letna

pozri náš e-shop

Kúp si originálne veci a buď Outdoormamas POSITIVE 

Sledujte outdoormamácke novinky:

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *