vysoke tatry tatranska lomnica event stretnutie outdoormamas matky kam s detmi

Outdoormamas je komunita outdoorových matiek z celého Slovenska

Kto stojí za projektom Outdoormamas

Za myšlienkou Outdoormamas stojí Dana Arvay, horská duša, športovkyňa a matka dvoch chlapcov.

Outdoormamas je dynamická komunita aktívnych matiek, ktoré chodia do prírody a hôr. Poskytujeme podporu a prístup k prírode, zážitkom a výzvam. Podporujeme a pomáhame ostatným chodiť s deťmi do prírody a užívať si to. Robíme eventy a viacdňové akcie v prírode a horách. Zbierame tipy a užitočné informácie o prírodných miestach a outdoor výbave a skúsenosti s pohybom v horách. Chodíme po prírodných a horských lokalitách a píšeme tipy pre ostatných. Robíme recenzie a testujeme dobré a praktické veci do hôr.

Projekt Outdoormamas v roku 2019 založili Dana Arvay a Katarína Lajčáková, aby inšpirovali a podporovali ženy-matky, aby chodili do prírody, do hôr, a to i s deťmi. Pretože sa to dá. A dá sa to perfektne 😊. Chceme inšpirovať ostatné matky, aby našli v sebe silu a odvahu – zobrať deti a ísť von, do lesa, do prírody, do hôr. Tento projekt je o tom ukázať ostatným matkám, že je dôležité, aby robili veci, ktoré ich napĺňajú, ktoré majú radi. A hoci teraz majú deti, nie je to prekážka robiť to, čo nás baví aj naďalej.

Kde a ako funguje Outdoormamas

Kde všade nás nájdete a čo tam nájdete

Outdoormamas je aktívne na svojom blogu (FB stránke) Outdoormamas – ktoré žije horami, aktuálnym dianím aj vtipnými blogmi, tipmy na výlety, krásnymi fotkami, recenziami na vybavenie, a nápadmi ako na turistiku s deťmi 😉.

FB skupina Outdoormamas-skupina , s momentálne 11tis + členkami, vytvára komunitu outdoor naladených žien, ktoré sa navzájom inšpirujú, podporujú a radia si. Denne pribúdajú tipy na výlety, fotografie, reporty, ale aj otázky a odpovede na vybavenie, oblečenie, nosiče, stany … , odporúčania na ubytovanie, a nápady na zlepšenie a uľačenie (vychytávky 😀 ).

Outdoormamas je dynamická komunita aktívnych matiek, ktoré chodia do prírody a hôr. Poskytujeme podporu a prístup k prírode, zážitkom a výzvam. Podporujeme a pomáhame ostatným chodiť s deťmi do prírody a užívať si to. Robíme eventy a viacdňové akcie v prírode a horách. Zbierame tipy a užitočné informácie o prírodných miestach a outdoor výbave a skúsenosti s pohybom v horách. Chodíme po prírodných a horských lokalitách a píšeme tipy pre ostatných. Robíme recenzie a testujeme dobré a praktické veci do hôr.

Na Instagrame outdoormamas.sk zverejňujeme krásne fotografie a tipy na úžasné miesta od vás z IG a FB skupiny, a ktoré potešia oko i dušu, a tiež výber z obsahu FB blogu Outdoormamas.

A na web stránke www.outdoormamas.sk, na ktorej sa práve nachádzate, nájdete unikátne tipy na výlety po Slovensku, Čechách, Rakúsku i vzdialenejšom zahraničí (napríklad Island, či Nórsko). Zároveň tu nájdete reporty z testovačiek a spoluprác (jedlo, oblečenie, nádoby na potraviny, atď). Užívajte 🙂

Kto sme?

Dana Arvay

Dana Arvay o nás Outdoormamas kto sme projekt komunita združenie

Zakladateľka združenia Outdoormamas

Činorodé žieňa s vrtuľou v zadku, ktoré sa nezastaví ani s dvoma malými chalanmi v pätách. Práve príchod detí do jej života znamenal veľkú zmenu a objavovanie “hôr s deťmi”, ktoré posúva ďalej v inšpirácii a podpore ostatným matkám. Vyštudovaná statička a pracovala ako team líderka statikov na Slovensku a v Rakúsku. Najlepšie sa cíti na horách, s lanom v ruke alebo sedadle bicykla, lyžami na nohách alebo s deťmi za ruky.

Motto: Nikdy sa nevdzávaj 😉

Šikovný tím Outdoormamas:

Katarína Lajčáková

Spoluzakladateľka a administrátorka facebookovej skupiny Outdoormamas – skupina

Mladá aktívna mamina dvoch dievčat. Rezonuje s myšlienkami minimalizmu a ekologického žitia. Je závislá na pohybe v prírode a medzi jej najsrdcovejšie aktivity patrí skialp, bike, turistika a lezenie. Vyštudovala produktový dizajn a v profesnom živote sa jej darí skĺbiť prácu s vášňou pre outdoor. Stála za tvorbou Outdoormamas produktov.

Petra Andraos

Moderátorka facebookových skupín Outdoormamas – skupina a Outdoormamas – bazár

Veľmi akčná žena, ktorú nezastaví ani to, že k jej synovi pribudli dievčatá dvojičky. Aj napriek pracovnému vyťaženiu outdoortata, je pre jej duševnú rovnováhu a nezdemolovaný byt stále vonku aj so všetkými deťmi. Je vyštudovaná a aj praktizujúca právnička pokiaľ nie je práve na dlhodobej materskej “dovolenke”. Najradšej má turistiku a fotenie.

Lucia Tomovičová

Manažérka ESHOP Outdoormamas

Asi najviac ma poznačilo, keď som si v 17ke konečne vydupala svojho psa. Odvtedy som sa motala lesmi s jedným, neskôr dvomi, tromi a štyrmi psami. Vždy som aj s niektorým športovala, najviac ma chytil šport agility, ktorému sa venujem už vyše 13 rokov a s teraz už babičkou Roxy som sa zúčastňovala aj medzinárodných súťaží.
Pracovala som pre viaceré e-shopy a zároveň trénovala poslušnosť v psej hale RSDC v Pezinku. No a potom prišlo dieťa, tak teraz beháme so psami za ním 😀

Eva Bariaková

Administrátorka Instagramu outdoormamas.sk a Web post creator na stránke www.outdoormamas.sk

Evka bola niekedy úplne normálna. Potom sa stala mamou…Stále sa však snaží byť všade o 5 minút skôr, stále byť pobalena presne podľa zoznamu aj pre prípad snehu v auguste a keď budete potrebovať ihlu a niť hoc aj na Kriváni, u nej ich nájdete. Jej znamením je rúž aj pod rúškom. V prírode sú jej najväčší nepriatelia hady, pred ktorými ju chránia jej 3 chlapi, ktorým za odmenu vždy rada upečie sladkú tortu ci koláčik. 🙂


Myšlienka, ktorá stála za vznikom Outdoormamas?

Tento projekt je pre ženy a matky. Je veľmi veľa projektov, rozvojových a výchovných aktivít, podporných a informačných skupín a stránok, ktoré sa venujú deťom. Venujú sa správnemu telesnému rozvoju, vzdelávaniu, rozvojovým a interaktívnym hračkám a aktivitám, zdravej strave, vzťahovej a rešpektujúcej výchove, správnemu obúvaniu a pohybovým návykom. Všetko je to o deťoch a pre deti. Máme obrovské množstvo informácií a ponúkaných možností, ako dať deťom to najlepšie. Ale kto sa venuje matkám? Aby boli šťastné, naplnené, spokojné, aby robili to, čo ich baví, čo ich napĺňa radosťou, pokojom? Čo ich jedným slovom napĺňa? Náš projekt OUTdoorMAMAS. Pretože spokojná mama – spokojné dieťa. Šťastná mama – šťastné dieťa. A ak je mama šťastná pohybom v prírode, pobytom v horách, tak náš projekt OUTdoorMAMAS je tu práve pre vás od nás.


Chceme inšpirovať ostatné matky, aby našli v sebe silu a odvahu – zobrať deti a ísť von, do lesa, do prírody, do hôr. Tento projekt je o tom ukázať ostatným matkám, že je dôležité, aby robili veci, ktoré ich napĺňajú, ktoré majú radi. A hoci teraz majú deti, nie je to prekážka robiť to, čo nás baví aj naďalej. Niektoré matky ostanú doma s deťmi, zavreté, frustrované, izolované, unavené z celého toho okolo dieťaťa. Čakajú každý večer na manžela, čakajú na víkend, čakajú kým deti vyrastú. Vkladajú zodpovednosť za ich spokojnosť a radosť na ostatných – na partnera, ktorý „ich nikam nevzal“, na kamarátov, ktorí „ma nechcú zobrať na výlet, lebo mám deti“, na deti, pretože „sú malé a nemôžu byť bezo mňa“. Za svoje pocity šťastia, naplnenia a radosti sme si zodpovední sami. Nemôžeme mať očakávania, že niekto iný nám to uskutoční. Ak si naplníme svoje nádoby lásky – napríklad pohybom v prírode– nebudeme vyžadovať, že to za nás spravia iní. Potom budeme mať harmonický vzťah s partnermi, s deťmi, víkendy a rodinné dovolenky si užijeme všetci spolu, netlačíme na partnerov s našimi nenaplnenými túžbami, nenervačíme s deťmi, že na nás visia.


Chceme inšpirovať matky k pohybu a pobytu v prírode a v horách. Chceme ukázať, že to nemusí byť finančne nákladné, ale môžeme si užiť cesty lanovkami a dobrú saunu. Nemusíme mať auto, že vlak nie je strašidlo, ale autom sa tiež môžeme dostať na super miesta. Chceme ukázať, že nepotrebujeme veľa vecí na výlety, že sa dokážeme zbaliť do jedného batohu, ktorý aj ako ženy unesieme. Že deti sú našimi spojencami a pomocníkmi, a cestovanie s nimi je sranda a niekedy aj bobrík odvahy a trpezlivosti. Že vieme zdolať aj skutočné horské výzvy, a siahnuť si na dno síl, alebo si len z plezíru dávať prechádzky okolo jazierok a parkov. Ale ten pocit hrdosti, keď sa vrátite všetci celí a v plnom počte domov, je k nezaplateniu. Budete na seba nesmierne hrdé. Silné, sebestačné, odvážne, aktívne a šťastné.
Chceme ukázať, že všetko je možné, stačí, ak si vhodne zvolíme miesto, terén, ubytovanie, dopravu, zhodnotíme svoje sily, prípadnú pomoc – a na to je tu od nás projekt OUTDOORMAMAS. 


Tento projekt vznikol pre to, aby inšpiroval matky, že to dokážu, že majú v sebe tú silu a odvahu – ísť von a robiť aktivity, ktoré ich bavia a robia šťastnými. Napríklad turistiku, cyklistiku, jednoduché prechádzky, lezenie, cestovanie – s partnermi alebo aj samé s deťmi. Máme 365 dní v roku. A je len na nás, ako ich prežijeme.

Dana Arvay


Písali o nás:

Magazín Evita (apríl 2021)

Vezmite deti na túru

Pre Evita magazín sme napísali niektoré naše tipy na výlety s deťmi, a zopár odporúčaní a návodov ako si ich spríjemniť 😉

We love cycling Slovensko (marec 2021)

Outdoormamas – aj s deťmi si to viete poriadne užiť

Téma BICYKLE A OUTDOORMAMY na oficiálnej stránke Škoda – cyklistika, Tour de France a tak. Príjemný rozhovor, ako to máme my s bicyklovaním a prečo nás to baví.

Froggywear (máj 2020)

Outdoormamas – s príchodom detí sa tvoj pobyt v horách končiť nemusí

Popredný slovenský výrobca merino oblečenia nás vyspovedal ako to máme my.

Evita magazín Rodina (október 2019)

Outdoorové mamy – Tie, ktoré trávia čas na horách

Naše prvé interview, prvé spoznávanie a predstavovanie nás a myšlienky Outdoormamas.

Aktivita Outdoormamas

Naše aktivity nájdete v časti Čo robíme a Komunita a Blog

Kontakt

Môžete nás kontaktovať na:

hello@outdoormamas.sk

>>> Ďalšie zaujímavé miesta, lokality, výlety, recenzie na super veci a reporty z našich eventov, vychytávky a nápady na dobré zbalenie sa deťmi, a veľa ďalších praktických informácií k materiálom a veciam, ku kozmetike, lekárničke či ako zbaliť jedlo pre deti, sme spracovali v ďalších článkoch. Chceš vedieť kedy budeme robiť spoločné výlety a eventy, a či vyšiel nový článok s tipmi ako na to alebo kam? Prihlás sa do info newslettra a my ti ich pošleme 🙂 . (Zaručujeme sa, že ťa nebudeme spamovať mailami, nemáme na to totiž čas 😉 )

* indicates required

GDPR *